השכרת מכונת קפה

מכירים את זה שאתם מגיעים למשרד כשאתם עוד קצת רדומים? האמת היא, שלרוב, אתם נוהגים לשתות את הקפה שלכם בבית בנחת, אחרי המקלחת הממריצה, ולפני שאתם מפזרים את הילדים, כל אחד למסגרתו החינוכית, הגן או בית הספר. אבל הבוקר, היה לכם בוקר לחוץ, הכל עבד על העוקם, ואתם, את הקפה החיוני לכם כל כך, לא הספקתם לשתות... איזה מזל שבמשרד שלכם ממתינה לכם מכונת קפה יוקרתית, כזו שמסוגלת להציל את הבוקר האבוד שלכם ולעשות ליום שלכם פתיחה מתוקנת?

מכונת קפה יוקרתית בעסק שלכם - פינוק או צורך?

עד לפני שנים ספורות, אם חשקה נפשכם בקפה יוצא דופן (שאינו הקפה השחור הבסיסי או נס הקפה השכיח), נאלצתם לכתת רגליכם אל בית הקפה המועדף עליכם וליהנות משתייתו שם. אולם, כיום, לאחר שזרמו הרבה מים בפילטרים, מציע שוק מכונות הקפה לקהל הרחב הפרטי, המשרדי והמוסדי, מגוון רחב של מכונות קפה, שמסוגלות להפיק, לכל אחד, בדיוק את טעם הקפה האהוב עליו, אותו משקה אלים שאליו מתאווה נפשו. את מכונת הקפה שלכם תוכלו להשכיר מאיתנו כמו רבים מלקוחותינו הנהנים ממכונות קפה להשכרה. מכונות הקפה הם חלק אינטגרלי מהמטבחון המשרדי, שהפך, בזכות מגמות ניהול העסקים החדשניות, לממלכה קטנה בפני עצמה, המציעה לעובדי המשרד, הארגון או החברה מקום למילוי המצברים במהלך יום העבודה. כך שאין ספק, כי עבור מרבית מקומות העבודה (בין אם המדובר בבית עסק שמארח ובין אם המדובר בעובדי המשרד בלבד), מכונת קפה יוקרתית ואמינה היא צורך ממשי מאד.

כיצד תבחרו את מכונת הקפה שלכם?

מכונות קפה מגיעות במגוון אופציות רחב - הן יכולות להתאים לגוף עסקי, תוכלו לרכוש אחת מהן או לשכור באופן נקודתי (לאירוע ספציפי, כדוגמת כנס או יום עיון), תוכלו לשכור מכונות קפה שונות שתכונותיהן שונות זו מזו בתכלית השינוי, תוכלו לשכור מכונת קפה בלבד, או, לחילופין, למצוא חבילות שונות, שכוללות את הקפסולות מהסוגים השונים.

כשאמרנו קודם שכל אחד מאיתנו יוכל למצוא כאן את הקפה החביב עליו,

לא הגזמנו.

אז כיצד בוחרים מכונה אחת ספציפית בכל המגוון הרחב הזה?

ראשית, מחליטים אם אתם צריכים לרכוש מכונת קפה יוקרתית משלכם, או שמא מכונות קפה להשכרה יכולות להספיק לכם (לנושא הזה מגיעה פסקה משלו, ואכן, מיד נעשה זאת). בהמשך, תצטרכו לאפיין את המכונה הנחוצה לכם לפי תכונותיה, שאמורות להיות תואמות לצרכים שלכם, כמו כמות שותי הקפה במשרד (אל תשכחו לספור גם את האורחים!) והעדפותיהם - חלב מוקצף, קפסולות בטעמים שונים וכד'. בשלב האחרון, מומלץ לאתר את החברה שתמכור לכם את מכונת הקפה ואף תעמוד מאחורי השירות והתחזוקה שיידרשו למכונה לכל אורך חייה. והשתמשנו בכוונה במילה לאתר, מכיוון שהשוק רווי כיום בלא מעט משווקים, שחלקם מהימנים ואמינים וחלקם אינם כאלה, ולכן, מומלץ לכם להתייחס לבחירת ה"אבא" (יצרן המכונה) וה"אמא" (החברה המשווקת ונותנת השירות) בקפדנות וברצינות ולא להקל בכך ראש. אנחנו מודעים לכך כי תחום מכונות הקפה בגדלים השונים מוצף, בין השאר, גם במכונות קפה שמחירן הזול אמור לעורר בכם חשד בנוגע לאיכותה של המכונה, כך שכל מה שאנחנו מבקשים מכם, הוא לא ללכת שולל רק אחר המחיר כקריטריון הקובע, אלא להתייחס אליו רק בד בבד כשאתם מתייחסים לשאר הקריטריונים האחרים.

מכונות קפה להשכרה או לרכישה?

קצת גלשנו קודם בעניין הקפה, אבל בוא נחזור לשאלה מה משתלם לכם יותר - לקנות מכונת קפה או לשכור אחת כזו?

גם כאן, הצרכים הם אלה שיכתיבו את כיוון ההחלטה.

למשל, כשהמדובר במכונת הקפה המיועדת לצרכים הביתיים המצומצמים שלכם, לרוב, יהיה מומלץ לרכוש את המכונה, מכיוון שמחיריה של מכונת קפה העונה על הצורך הביתי הם נמוכים למדי, ולא מדובר בהוצאה יוצאת דופן וחריגה. כך שאם, בתקופה מסוימת, תעדיפו לשתות משקאות קלים או חליטת פירות, עדיין לא תחושו שהוצאתם את כספכם לריק. עיקרון מנחה זה תקף גם עבור משרדים ובתי עסק שצריכת הקפה בהם היא שוטפת ורציפה, ונעשית מרבית שעות היום וכמעט בכל יום.

אם כן, מתי נדרשות מכונות קפה להשכרה?

מכונות קפה להשכרה, לרוב, תככבנה, כאשר המדובר באירועים שהינם חד - פעמיים, או, לחילופין, כאלה המתרחשים מחוץ לכותלי הארגון או משרד (שלו, סביר להניח, יש מכונת קפה משלו שהוא לא ישמח להוציא אותה החוצה). גם הגדלת נפח שותי הקפה באופן ניכר למשך יום אחד (או לתקופה קצרה), למשל, אירוע השקה ללקוחות המתרחש במשרדי החברה, יצריך תגבור מערך מכונות הקפה של החברה, ואף יכול להפוך לחגיגה של ממש, עם בריסטה מקצועי, קפסולות קפה במבחר סוגים, סוגי קפה ייחודיים וכן הלאה.

כיום, יותר מתמיד, עובד ישראלי אינו מסוגל להתחיל את היום שלו ללא כוס הקפה מהסוג החביב עליו, זהו אינו פינוק, זה צורך - הצורך להריח את ניחוחו המעורר של הקפה החם, כשהוא פותח את יום העבודה שלך, מלווה אותך לאחר ארוחת הצהריים (ומחזיר אותך לפוקוס), וגם, כשהוא סוגר את היום שלך. על זה - אין כל ויכוח.

מכאן, המשתנים היחידים במשוואה הזו, הוא רק סוג מכונת הקפה המתאימה לכם והשאלה האם אתם מעדיפים אותה קנויה או שכורה, אנו ביזמקו נשמח לעזור לכם להחליט את ההחלטה הנכונה!