מגזין הפתרונות של יזמקו

טיפים להארכת חיי מכונת הקפה במשרד

רכשתם מכונת קפה למשרד ? מזל טוב! אין ספק שהחיים שלכם עומדים להשתנות מעכשיו, לפחות בכל הקשור לגזרת הקופאין והמרץ המשרדית. אם רכשתם מכונת קפה אוטומטית, אתם וודאי כבר יודעים זאת בעצמכם. בלחיצת כפתור אתם מזרימים קפה טרי ומשובח, מוסיפים לו חלב אם אתם זקוקים – וזהו, מנת המרץ שלכם מוכנה ומזומנה! אם אתם רוצים להמשיך ליהנות מכוסות קפה רבים ונוספים, עליכם לדעת כיצד לבצע תחזוקה למכונת האספרסו שלכם. עם תחזוקה נאותה וטיפול נכון בתדירות המתאימה – לא רק שתהפכו את המכונה שלכם ליעילה יותר, אלא גם תאריכו את תוחלת החיים שלה. אז איך עושים את זה? הנה כמה טיפים עיקריים.

הסירו ושטפו את כל החלקים הניתנים להסרה

לכל מכונת אספרסו יש חלקים נשלפים – אותם כדאי מאוד לשטוף בעזרת סבון עדין ומים פושרים לאחר כל שימוש. כל חלק שבא במגע עם הקפה שלכם – צריך לנקות כראוי. הדבר חשוב להארכת חיי המכונה, אך גם כדי לשמור על היגיינה נאותה. במקרה בו אתם לא משתמשים במכונה באופן קבוע והשתמשתם בה לאחר זמן, חשוב להסיר ולשטוף את כל החלקים הניתנים להסרה. לפני שתרכיבו אותם חזרה, הקפידו לייבש אותם לחלוטין.

מה עושים עם חלקים קבועים?

שלא כמו החלקים הנשלפים, יש מספר חלקים שלא ניתן להסיר – ויותר מכך, יש חלקים המרוכזים סביב המנוע של מכונת הקפה או רכיבים חשמליים אחרים שניקיונם רק יהרוס אותם. מה בכל זאת ניתן לעשות? את החלקים הללו יש לנקות באמצעות מטלית לחה. העבירו מטלית יבשה על חלקי המכונה השונים כדי להסיר חלקיקי אבק או חלקים אחרים. לאחר מכן העבירו מטלית לחה לניקיון ותחזוקה מלאה של המכונה שלכם.

הידעתם? המכונה יודעת לנקות את עצמה!

השלב האחרון והחשוב ביותר הוא לבצע תהליך ניקוי עצמי למכונה. בכל מכונה יש אפשרות ניקוי, במסגרתו המכונה יודעת לחטא את עצמה מבפנים – ולהבטיח בכך שתקבלו משקה ללא אבנית או שאר מרעין בישין. איך עושים זאת? ניקוי המכונה מתבצע, כאמור, באופן עצמי. מפעילים את המכונה עם מים בלבד, או עם נוזל ייעודי שנמכר על ידי חברות המכונות, וכך החלקים הפנימיים שלה ינוקו ביסודיות מכל כתם או שארית קפה – ואתם תיהנו מתחזוקה מלאה. אם אתם מקבלים נוזל עכור גם לאחר שטיפה אחת, העבירו אותה תהליך שטיפה נוסף. במידת הצורך ניתן לחזור על התהליך שלוש פעמים – אז לבטח תקבלו מים צלולים ונקיים.

רוצים לחסוך? פשוט שוכרים מכונה!

אם מכונות הקפה המשרדיות שלכם עובדות נון סטופ ואתם לא מצליחים למצוא את הזמן לנקות  את המכונה או לטפל בה לתחזוקה מלאה – תוכלו לעבור לפתרון פשוט יותר ולשכור מכונה במקום לרכוש אחת. באופן זה תחסכו את הצורך בטיפול ותחזוקה ותחזרו להתעסק בעבודה החשובה לכם באמת – אנו ביזמקו מתמחים בהשכרת מכונות קפה למשרד ונוכל לעזור לכם בכך – השאירו פרטים בטופס יצירת הקשר באתר ואנו נחזור אליכם עם הפרטים המלאים!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם תשובה