מגזין הפתרונות של יזמקו

תקלות נפוצות במכונות שתיה משרדיים

קשה למצוא היום משרד שלא מותקנת בו מכונת קפה או בר מים, שיכולים לשנות לחלוטין את איכות החיים של עובדי המשרד לאורך שעות העבודה במשרד. יחד עם זאת, מאחר ומדובר במשרד, השימוש במכונה כזאת הוא שימוש תדיר מאוד ובנפח גבוה מה שמוביל בדרך כלל להופעת תקלות שונות בשימוש. זאת הסיבה שמרבית המשרדים מחזיקים גם בהסכמי שירות עם חברות מתמחות שידעו לספק להם מענה מהיר ומיידי בכל תקלה שתתעורר. מהן התקלות הנפוצות במכונת שתיה משרדיים ואיך נכון להתמודד איתן? על כך בשורות הבאות.

 

מכונת שתיה היא מכונה לכל דבר ועניין, וככזאת יכולות להתעורר בה מגוון רחב של תקלות. יחד עם זאת, ישנן מספר תקלות שנחשבות לנפוצות יותר מאחרות, ואם אתם מחזיקים מכונת שתיה במשרד, סביר להניח שתפגשו כל אחת מהן בשלב כזה או אחר, ואלו הן:

הרתחה או קירור לא מפסיקים

במכונת שתיה קלאסית ישנם שני מיכלי מים, האחד למים חמים והשני למים קרים. בכל אחד מן המכלים הללו ישנו תרמוסטט שאמור לעצור את תהליך החימום/ קירור כאשר המים מגיעים לטמפרטורה הרצויה. במידה ותהליך ההרתחה או הקירור אינו פוסק, המשמעות היא שהתרמוסטט התקלקל ואי טיפול בתקלה יכול להוביל לפגיעה בכל מערכות המכונה.

המים לא יוצאים

אתם מניחים את הכוס במקומה ולוחצים על הכפתור אבל המים לא יוצאים. זוהי תקלה קלאסית ונפוצה במכונות שתייה משרדיות והיא נובעת בדרך כלל מפגם בברז החשמלי שאחראי על מזיגת המים. התיקון של תקלה זו כרוך בדרך כלל בפתיחת המכונה והחלפת ברז חשמלי.

נזילת מים

תקלה נפוצה מאוד במכונות שתייה משרדיות היא התקלה של נזילת מים ממקור לא ידוע. החיבורים לברז ולמערכת המים המרכזית נראים תקינים לחלוטין, הם אטומים ולא מזוהה זליגה של מים מהאזור שלהם. ובכל זאת, ישנה נזילה של מים שאתם לא יודעים להסביר מאין היא מגיעה. במקרה כזה, אין תשובה חד משמעית ויש צורך לבצע איתור נזילות על מנת לאתר את המקור של הנזילה. שימו לב שהנזילה יכולה להופיע על גבי השיש, מתחת למכונה או בכל מקום אחר, אבל זה לאו דווקא מצביע על המקור ממנו מתחילה הנזילה. בכדי לזהות את המקור יש לבצע איתור נזילות ולעניין זה יסתייע בדרך כלל הטכנאי באיש מקצוע נוסף המתמחה ספציפית בתחום זה.

המכשיר "מת"

מכשיר "מת" הוא מכשיר שאי אפשר למעשה להדליק אותו ושום דבר לא פועל בו, אפילו לא הנורות. במקרה כזה, המשמעות היא שישנו פגם במערכת החשמל הראשונית שבין הקיר ובין ספק הכוח המרכזי של המכשיר. זה יכול להיות נתיך פנימי, זה יכול להיות כבל החשמל (נדיר) וזה יכול להיות ספק הכוח או המעגל החשמלי שלו. לרוב, תיקון תקלה זו מבוצע באמצעות החלפת הספק ובמקרה הטוב בהחלפת נתיך בלבד.

כאמור, בכל מכונת שתיה למשרד אפשר שתפגשו עוד תקלות שונות ומגוונות, אך אלו הן ארבעת התקלות השכיחות ביותר ומאחר ומדובר במכונה המוצבת במשרד, מכונה שנעשה בה שימוש תדיר מאוד, כדאי לחיות עם העובדה שהתקלות האלה תופענה בחייכם בשלב כזה או אחר, אך גם עם העובדה שכל אחת מהן היא ברת תיקון פשוט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש לכם שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם תשובה